HAKKIMIZDA

Kurucumuz Aykut Yüksel, ağırlıklı olarak Fmcg, Akaryakıt Dışı Gelirler, Satış, Pazarlama ve Tedarik Zinciri sektörlerinde bilanço sorumluluğunda 22 yıllık Yerel ve Uluslararası Perakende deneyimine sahiptir.

Son 5 senedir de yeni kurulan Shell Akaryakıt Dışı Gelirler (NFR) bölümünün Liderliğini yaparak gelişim stratejilerini oluşturmuş ve %95’in üzerinde Bayi tarafından işletilen pazarda değer yaratmanın formülünü aramıştır.

NFR ekibi geçen süreçte 80m USD satış geliri yaratan 210 ''Select'' markalı mağaza açmış; Kahve için Kahve Dünyası'yla, taze sandviç için Dardanel'le ve Tedarik Zinciri için Netlog ile birlikte Sektöründe öncü olan özel ortaklıklar kurmuştur.

Geliştirilen Franchise Modeli, pazarlama uzmanı Peter Fisk'in de bulunduğu profesyonel jüri tarafından 2015 "Tasarım: İşinizi değiştirin" kategorisinde Türkiye'de çok prestijli "Game Changer" ödülünü almıştır.

2016'da Proje Yöneticisi olarak (Yerel ve Global uzmanlığını kullanmak amacıyla) Pakistan ve Umman'da Güçlü bir Akaryakıt Dışı Gelirler sistemi yaratmakla görevlendirildi. O ve ekibi, Karachi ve Lahor'da yeni 7 Select mağazası açarak tedarikçi alternatifleri oluşturdu. Ayrıca Küresel Tedarik Zinciri topluluğunun bir üyesi olarak sektörel gelişmelerin ülkelere yayılmasına önderlik etti.

Kendisi ayrıca FMCG sektöründe Metro Cash & Carry, Kimberley Clark ve Pınar'da farklı pozisyonlarda çalışmıştır.